Gua Sha Taşı Nasıl Temizlenir ?

Gua Sha Taşı Temizliği

            Cilt serumu, cilt kremi ve güneş kremi kullanımında cilt ph seviyesine uygun bir temizleyicinin önemi kadar cilt temizliği için kullanılan masaj aletlerinin temizliği de çok önemlidir. Doğal taşınızı kullanım öncesinde cildinizin ve kristalinizin temiz olduğundan mutlaka emin olun. 

Gua Sha Taşın Temizliği Neden Önemli ?         

            Temiz bir cilde yapacağınız masaj kadar masajın temiz bir masaj aletiyle yapılması da çok önemlidir. Aksi takdirde, kristal yüzeyde bakteriler birikebilir. Bu da ciltte sivilce, yağlanma, siyah nokta gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu soruna yol açan bakterilerin oluşmaması ve birikmemesi için her kullanım sonrası kristal yüzeyinin temizlenmesi gerekir.

            Her kullanım sonrası bu talimatlara uygun olarak temizleyeceğiniz Gua Sha’nız bir sonraki kullanımınıza kadar sizi tertemiz, cildinize uyumlu şekilde bekliyor olacak !

Gua Sha Taşı Temizliği Nasıl Yapılır ?

            Cilt bakımınız için büyük önem taşıyan Gua Sha’ların temizliği basit fakat oldukça önemli bir süreçtir. Gua Sha taşı temizliği için:

  • Gua Sha taşını nemli bir bezle siliniz. Kesinlikle çok sıcak suyla silmeyiniz. Suyun içine batırmayınız.
  • Gua Sha taşı derinlemesine temizlik ve yüzeydeki bakterileri öldürmek için suyla seyreltilmiş sabun kullanabilirsiniz.
  • Yumuşak bir havlu üzerinde kurumaya bırakınız.
  • Uzun süreli kullanım için özel, doğal keten torbamızda uygun şekilde saklayınız.

Not: Doğal taşlar hassas ve kırılabilir masaj aletleridir. Kristaliniz kullanım sırasında yüz yağı ve serumlarla kaygan hale gelecektir. Lütfen sert bir yüzeye düşürüldüğünde kırılabileceğini unutmayın. 

Yorum Gönder